حوادث و وقایع 15 بهمن 57

به گزارش خبرگزاری فارس،سرخط مهمترین اخبار لرستان در روز 15 بهمن سال 57 به شرح زیر بوده است:

* حضرت امام خمینی طی یک سخنرانی جوانان را به ادامه تظاهرات و اعتصابات فراخواندند.

* به دنبال جلسه شب گذشته شورای انقلاب ـ پیشنهاد نخست‌وزیری دولت موقت به مهندس بازرگان ـ این شورا برای گرفتن جواب قطعی و سایر مذاکرات تشکیل جلسه داد.

* در جلسه شورای انقلاب مقرر گردید مراسم معارفه مهندس بازرگان در بعدازظهر شانزدهم بهمن‌ماه در آمفی‌تئاتر مدرسه رفاه برگزار گردد.

* حضرت امام طی حکمی، به پیشنهاد شورای انقلاب، مهندس مهدی بازرگان را مأمور تشکیل دولت موقت کردند.

* شاپور بختیار در مصاحبه مطبوعاتی گفت: درهای مذاکره با آیت‌الله خمینی همچنان باز است . جمهوری اسلامی برای من مجهول است.
وی افزود که من نه با شاه و نه با [امام]خمینی سازش نمی‌کنم و اجازه تشکیل دولت موقت را به او [امام خمینی] نمی‌دهم. کسانی را که جنگ داخلی راه بیندازند، تیرباران می‌کنم.

* ون خواستار آزادی همافران زندانی شدند.

* خبرگزاری پارس: دویست نفر از وزرای سابق، معاونین وزارتخانه‌ها، بعضی از مدیران بخش خصوصی، استانداران و حتی مدیران کل از طرف دولت ممنوع‌الخروج شدند.

* کارکنان نخست‌وزیری به‌منظور پشتیبانی از مبارزات ملت مبارز ایران، اعتصاب کردند.

* ارتشبد جم در لندن اظهار کرد: فقط تفاهم رهبران مذهبی با ارتش می‌تواند بحران را حل کند.

مشخصات

آخرین جستجو ها